793 93 77 77 biuro@allewesela.pl

Pierwszy taniec ma długą tradycję – mało kto wyobraża sobie wesele bez tańca nowożeńców rozpoczynającego całe przyjęcie weselne. Symbolizuje chęć wspólnego rozpoczęcia nowego życia, synchronizację w związku oraz wzajemne zrozumienie.

Dawniej był to także pierwszy kontakt między parą młodą, miał więc intymne znaczenie. Jaką piosenkę warto wybrać na pierwszy taniec, aby zachwycić gości choreografią i rozpocząć wesele w wyjątkowej atmosferze?

1. Noce i dnie – W. Kazanecki

Idealna dla par, które chcą rozpocząć wesele eleganckim walcem. Taniec ten pojawia się w niemal każdej romantycznej scenerii w literaturze czy dawnym kinie, kojarzy się z wzajemnym szacunkiem i pożądaniem.

Co ważne, układy taneczne są stosunkowo proste do nauczenia nawet w przypadku osób, które nigdy wcześniej nie tańczyły. 

2. Rękawiczki – J. Zagdańska

Piosenka nadająca się do wolniejszej choreografii, idealnie wkomponuje się w klimat weselny.

Zachwyca pięknym i głębokim tekstem, który można interpretować dowolnie, jednak mówi o nierozłącznej więzi dwóch osób. 

3. Kiedy tylko spojrzę – S. Grzeszczak

Pary młode preferujące bardziej współczesne piosenki mogą z powodzeniem zdecydować się na utwór Sylwii Grzeszczak pt. “Kiedy tylko spojrzę”.

Piosenkarka śpiewa w nim o niezwykłej miłości dwóch osób, które są dla siebie całkowicie wystarczalne. Nie trzeba im w całym wszechświecie niczego poza ich wzajemną obecnością. 

4. Przetańczyć z tobą chcę całą noc – A. Jantar

Klasyka polskiej muzyki, idealnie rozpoczynająca wesele. Melodia znana będzie każdemu i z całą pewnością wzbudzi w gościach weselnych i parze młodej sentyment oraz same pozytywne emocje.

Słowa odnoszą się do wspólnego tańca dwóch zakochanych w sobie osób, które mimo wszystkich przeciwności pragną przetańczyć całą noc tylko ze sobą, tak silne jest ich uczucie. 

5. Zabiorę Cię dziś na bal – Z. Wodecki

Słowa piosenki wychwalają i podkreślają znaczenie wybranej kobiety – jest ona najważniejsza i najpiękniejsza dla śpiewającego mężczyzny.

Tekst idealnie wpasuje się w klimat weselny. Melodia sprawdzi się w wolniejszych choreografiach tanecznych, będzie także dobrze komponować się z ciężkim dymem.

6. Takie ładne oczy – Czerwone Gitary

Rytmiczna i wpadająca w ucho piosenka znana niemal każdemu. Będzie świetnym wyborem w przypadku pary młodej, która chce rozpocząć wesele w wesołym i energicznym klimacie, dlatego należy przygotować do niej szybszy układ taneczny. Daje wiele możliwości choreograficznych, także tych nietypowych czy oryginalnych. Piosenka idealnie wpasuje się w klimat wesela boho.

7. Tylko w Twoich dłoniach – Eleni

Piękna piosenka o szczerej i czystej miłości, w sam raz na pierwszy taniec dwojga zakochanych. Proste słowa i melodyjność sprawiają, że ten utwór z lat 90. jest wciąż aktualny i często wybierany przez nowożeńców.

Mimo spokojnego charakteru można dopasować do niego nietypowe układy taneczne. 

8. Kołysanka dla nieznajomej – Perfect

Kolejna klasyczna piosenka znana każdemu. Dlatego bez problemu goście weselni będą śpiewać dla pary młodej oraz klaskać, co zapewni przyjazną i luźną atmosferę od samego początku zabawy.

Ballada z powtarzającym się refrenem “Kochaj mnie” pozwoli na wyrażenie emocji nowożeńców w tańcu.

9. Z kimś takim jak Ty – na koniec świata mogę iść – Kindla

Pełna wiary, nadziei i miłości piosenka o oczekiwaniach zakochanej osoby. Wyraża całkowite zaufanie i poświęcenie siebie samego dla drugiej osoby, co bardzo dobrze pasuje do klimatu wesel.

Melodia jest spokojna, choć rytmiczna, dlatego można ułożyć do niej nieco szybsze układy taneczne.

10. Wielka miłość – S. Krajewski

Piosenka nadająca się do wolnych, choć wzniosłych i eleganckich układów tanecznych. Warto wkomponować w nie wszelkie podnoszenia czy przechylania panny młodej.

Jak wskazuje tytuł, treść odnosi się do wielkiej i szczerej miłości, która może odzwierciedlać uczucie pary młodej. 

Napisz do nas!

biuro@allewesela.pl

tel. 793 93 77 77

fax 71 723 21 75

Allecatering marka
należąca do spółki
Bio Serwis sp. z o.o.
ul. Długosza 2-6
51-162 Wrocław