793 93 77 77 biuro@allewesela.pl

Miłym akcentem każdego wesela jest wręczenie zaproszonym gościom drobnego upominku, wyrażającego podziękowania za przyjście. Prezenty można rozłożyć na stołach weselnych obok talerzyków lub wręczać osobiście w momencie opuszczania przez gości przyjęcia. Na co warto się zdecydować, aby zaskoczyć swoich bliskich?

Upominki dla gości weselnych

Upominki dla gości weselnych powinny być niewielkie. Najczęściej państwo młodzi decydują się na:

  • magnesy z datą ślubu
  • małe słoiczki naturalnego miodu z pobliskiej pasieki 
  • małe buteleczki weselnego alkoholu z wesołą etykietą
  • czekoladki, lizaki, krówki lub inne słodkości

Standardem są oczywiście tzw. “szyszki”, czyli ciasta i ciastka weselne rozdawane na koniec uroczystości, gdy goście udają się do domu. Chcąc wybrać nieco bardziej oryginalne rozwiązanie można obdarować gości weselnych:

  • niewielkimi świeczkami zapachowymi
  • kubkami ze zdjęciem pary młodej lub datą ślubu i imionami
  • ciasteczkami z wróżbą
  • mydełkiem
  • płytami CD z naszymi ulubionymi, romantycznymi piosenkami z wesela

Należy mieć na uwadze charakter swoich gości i ich preferencje. Jeśli wesele odbywa się w atmosferze bezalkoholowej, błędem będzie podarowanie w ramach upominku weselnego alkoholu. Z kolei gdy na weselu przeważają osoby unikające cukru i pilnujące diety, lepiej nie wybierać słodkich upominków.

Prezent dla rodziców

Na weselu ważnym wydarzeniem jest także wręczenie prezentu rodzicom. Stanowi ono podziękowanie za trudy włożone w wychowanie, ofiarowaną miłość i poświęcenie, a także pomoc w przygotowywaniu wesela.

W zależności od preferencji rodziców można podarować im: szachy, książki, bilety na zagraniczne wycieczki lub do SPA czy biżuterię (np. kolczyki dla mamy, zegarek dla taty).

Prezent dla świadków

Ciekawym pomysłem na prezent dla świadków będzie las w słoiku, spinki do mankietów (dla świadka), biżuteria (dla świadkowej) lub portfel czy bon na masaż. Zgodnie z założeniem prezent dla świadków powinien być tańszy od prezentów dla rodziców, lecz wciąż bardziej wyszukany niż upominki dla gości weselnych.

Podziękowanie dla świadków uznawane jest za stały element każdego wesela – w końcu to właśnie oni potwierdzają w kościele lub urzędzie miłość i szczerość nowożeńców.

Napisz do nas!

biuro@allewesela.pl

tel. 793 93 77 77

fax 71 723 21 75

Allecatering marka
należąca do spółki
Bio Serwis sp. z o.o.
ul. Długosza 2-6
51-162 Wrocław