793 93 77 77 biuro@allewesela.pl

Świadkowa jest jedną z najważniejszych osób na weselu, ponieważ spełnia niezwykle istotne zadanie – potwierdza złożenie przez Młodych przysięgi ślubnej składając swój podpis na specjalnym protokole (dokument ten wypełnia się bez względu na to czy ślub odbywa się w kościele czy w Urzędzie Stanu Cywilnego). Zwykle jest to osoba bliska, którą szanujemy i której ufamy. Miłym gestem będzie więc podziękowanie jej za świadkowanie, wręczając na weselu prezent. Co warto wybrać, aby prezent był udany i oryginalny?

 

1. Bon do SPA lub karnet na babski wyjazd

Rola świadkowej to nie tylko złożenie podpisu na protokole, ale również pomoc i wsparcie Panny Młodej w organizacji wesela oraz w trakcie uroczystości. Z tego względu, w ramach prezentu warto postawić na bon do SPA. Świadkowa z pewnością doceni dzień, w którym będzie mogła poddać się relaksacyjnym masażom, zabiegom pielęgnacyjnym i głębokiemu odprężeniu, odreagowując stres ostatnich miesięcy.

Alternatywą będzie organizacja babskiego wyjazdu – miejsce uzależnione jest od możliwości finansowych Panny Młodej. Dobrze sprawdzi się kilkudniowy pobyt nad morzem lub w górach – aktywny wypoczynek połączony z biernym relaksem z pewnością jeszcze bardziej wzmocni więzi między Świadkową a Panną Młodą i druhnami. Na wyjeździe będzie można również przeżyć wesele jeszcze raz wymieniając się spostrzeżeniami i własnymi odczuciami.

 

2. Biżuteria

Klasycznym, ale wciąż cenionym prezentem dla Świadkowej jest biżuteria. Musimy jednak wiedzieć jaki styl lubi świadkowa i z czego będzie zadowolona. Oczywiście biżuteria powinna być szlachetna (złota lub srebrna), kupiona u sprawdzonego jubilera. Dzięki temu przez długi czas będzie mogła przypominać o weselu. Bardzo dobrze sprawdzą się kolczyki lub bransoletka z kamieniem lapis lazuli, który jest symbolem długowiecznej przyjaźni, bądź z różowym kwarcem, który wzmacnia relacje z ludźmi oraz otwiera serce na miłość.

Jeśli mamy taką możliwość i ochotę warto oddać biżuterię do graweru, dzięki czemu prezent będzie spersonalizowany i tym bardziej cenny. Fachowiec wygraweruje na niej inicjały Panny Młodej i Świadkowej, datę ślubu czy krótką sentencję. Wielkość napisu zależy od rodzaju wybranej biżuterii.

 

3. Album ze zdjęciami

Świadkową zostaje zwykle osoba, którą znamy znacznie dłużej niż kilka miesięcy. Dlatego bez problemu skompletujemy zdjęcia z okresu całej znajomości, szczególnie, jeśli trwa ona latami lub od dzieciństwa. Ręcznie zrobiony album z ulubionymi cytatami i wspólnymi zdjęciami będzie świetną pamiątką na lata. Warto zostawić kilka ostatnich kart pustych, aby Świadkowa mogła umieścić tam zdjęcia z wesela lub przyszłych, wspólnych wyjazdów. Alternatywą dla albumu jest fotoksiążka.

 

4. Książka z dedykacją

Jeśli chcemy obdarować Świadkową czymś uniwersalnym, warto postawić na dobrą, klasyczną książkę. Wcześniej jednak upewnijmy się, że bliska nam osoba lubi czytać, a jeśli tak, jaki gatunek literacki preferuje. Musimy mieć pewność, że trafimy w gust, a książka przez wiele lat będzie przypominać Świadkowej o tym ważnym dniu. Aby prezent był spersonalizowany warto na pierwszej, zwykle pustej stronie odręcznie napisać podziękowania za pomoc w organizacji ślubu i świadkowanie.

 

5. Las w słoiku

Oryginalnym, lubianym w dzisiejszych czasach pomysłem na prezent, jest tzw. las w butelce. To kompozycja żywych i zielonych roślin, naturalnych ozdób (np. szyszek) i uniwersalnej ziemi. Cała konstrukcja jest szczelnie zamknięta w słoiku, co tworzy przyjazny roślinom mikroklimat. Świadkowa przez długi czas będzie mogła spoglądać na otrzymany w prezencie las w słoiku, co przyda się szczególnie po długim i ciężkim dniu oraz zawsze wtedy, gdy będzie chciała powspominać wesele. Udowodniono, że taki prezent działa uspokajająco i kojąco.