793 93 77 77 biuro@allewesela.pl

Przed Tobą wielki dzień, o którym zawsze marzyłaś, z niecierpliwością czekasz aż się odbędzie. Rodzina i przyjaciele, cieszą się że mogą być jego częścią, i czekają razem z Tobą aż się odbędzie. Chociaż każdy aspekt wesela jest opcjonalny, od rezygnacji z kwiatów, pierwszego tańca czy z podania lodów zamiast tortu. Jest jedna rzecz, której nie da się pominąć: miejsce. Musisz mieć miejsce, w którym będą się mogli zebrać Twoi przyjaciele wraz z rodziną i razem świętować. Znalezienie idealnego miejsca nie jest łatwe. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek. Dowiedz się więcej o organizacji wesel w dolnośląskim.

Kiedy zarezerwować salę weselną?

Planowaniu ślubu, towarzyszy wiele różnych emocji. Tak naprawdę, jak ze wszystkim, im szybciej tym lepiej, jednak nie należy się za bardzo spieszyć i podchodzić do wszystkiego z rozwagą oraz dystansem. Śluby, zazwyczaj odbywają się w soboty, ale zdarzają się też w ciągu tygodnia (czwartki, piątki), więc ogólnie nie powinno być problemu z rezerwacją terminu i zarezerwowanie go rok przed, powinien w zupełności wystarczyć. Chyba, że planujemy ślub w bardzo obleganych terminach, takich jak różne święta czy letnie miesiące. W takiej sytuacji, rok może nie wystarczyć i musimy zarezerwować salę dużo wcześniej.

 

Wielkość sali weselnej

Poszukując sali, musimy mieć na uwadze przede wszystkim liczbę gości. Oczywiście, nie musi to być od razu ostateczna liczba, ważne żebyśmy byli świadomi czy to będzie 20 czy może 200 osób. Na tej podstawie będziemy wiedzieli, czy dana sala pomieści wszystkich bez problemu. Lepiej mniej niż więcej. Jak sala jest mniejsza, będziemy mieć pewność że parkiet zawsze będzie pełen, przy większej sali mogą być widoczne duże pustki.

 

Lokalizacja oraz wygląd sali

Większość z Par, wybiera salę w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Jeśli jednak, zdecydujemy się urządzić wesele w dużo dalszej odległości, musimy wziąć pod uwagę, czy Nasi goście nie będą mieli problemu z dojazdem oraz czy w hotelu będzie dostateczna liczba miejsc noclegowych. Istnieje jeszcze jeden, kluczowy czynnik, który bierzemy pod uwagę przy wyborze sali: jej wygląd. Jest to odzwierciedlenie gustów nowożeńców. Dlatego, warto dobrze się zastanowić czy wygląd spełnia Wasze oczekiwania oraz wyobrażenia o tym ważnym dniu.