793 93 77 77 biuro@allewesela.pl

Kiedy organizujemy wesele, nie powinniśmy zapominać o elementach rozrywkowych dla naszych gości. Może się wydawać, że oczepiny są unikane oraz wyśmiewane przez niektórych, nic bardziej mylnego, jesteśmy społeczeństwem które bardzo lubi się bawić i wszelkie rodzaje rozrywki na różnego typu imprezach czy przyjęciach są dla nas nadzwyczaj atrakcyjne. Wiadomo, skoro jest zabawa i jeśli humory dopisują, a jeśli nie to trzeba pomóc je rozkręcić!

Współczesne oczepiny, odbywają się w trakcie trwania wesela, część z wesel ma typowy schemat: podziękowania dla rodziców, oczepiny-czyli zabawy i konkursy a zaraz po nich tort weselny. Możliwości jest naprawdę wiele, przez co bardzo ciężko się zdecydować. W jaki sposób zorganizować zabawy weselne, tak aby spodobały się naszym gościom?

Pomysły na oczepiny: zabawy i konkursy które warto wykorzystać

Oczepiny, jest szczególnym punktem wesela. Czy jest coś, co przyda się każdej parze młodej? Bez wątpienia są to: bukiet ślubny bądź welon oraz mucha lub krawat. Bez rzutu welonem, bukietem, muszką lub krawatem chyba nie odbywa się żadne wesele! Jak mówi tradycja, para która złapie wyżej wymienione przedmioty, jako kolejna stanie na ślubnym kobiercu.

Dalsza część, wiąże się z zabawami oraz konkursami organizowanymi dla gości weselnych. Jest to bardzo istotna część wesela, którą warto ustalić z zespołem czy wodzirejem, podsunąć kilka własnych pomysłów bądź posłuchać ich propozycji. Ile zabaw warto zaplanować? To zależy, jak bardzo będą czasochłonne, zbyt długie mogą wywołać odwrotna reakcję i po prostu znudzić gości, a przecież mają być atrakcją. Dlatego warto ograniczyć czas, przeznaczony na nie do około godziny. Jeśli chciałbyś poznać więcej zabaw na oczepiny napisz do nas wedding planner Wrocław.

 

Oto kilka propozycji zabaw:

1.Krzesełka – jest to jedna z najpopularniejszych zabaw weselnych, krzesła ustawiamy na środku tak, aby tworzyły zamknięty krąg, goście tańczą wokół nich gdy gra muzyka, gdy muzyka umilknie – każdy musi znaleźć swoje krzesło, gdy go nie znajdzie niestety odpada. Osoba która zostanie do samego końca – wygrywa.

2. Zbieranie na wózek – równie popularna zabawa jak krzesełka, niezbędna jest obecność Pary Młodej, oferuje ona taniec ze sobą w zamian za drobną opłatę. Zwycięża ten, który zostaje, aż muzyka umilknie a dana osoba dalej będzie tańczyła z Panią lub Panem Młodym. Zebrane pieniądze mają być przeznaczone na wózek dla przyszłego dziecka Pary Młodej.

3. Jezioro Łabędzi – zabawa dla Panów, ale wrażenia w szczególności dla Pań. Panowie podwijają nogawki od spodni, zdejmują marynarki i tańczą Jezioro Łabędzi, zwycięża ten Pan, który otrzyma największe owacje publiczności.

4. Znajdź mnie – Panna młoda siada na krześle a razem z nią inne Panie, Pan Młody musi odnaleźć swoją wybrankę, dotykając każdą z uczestniczek zabawy w wybraną część ciała, podczas gdy oczy ma zasłonięte opaską.

Zabaw weselnych jest naprawdę wiele, ta tradycja z pewnością przynosi wiele radości. Możliwe, że wybrane konkurencje, nie zawsze spodobają się gościom. Mimo to, należy pamiętać o dobrej zabawie i taktować to z przymrużeniem oka.